Наскільки гарячим стає вихлопна труба / глушник?

Автор: Laura McKinney
Дата Створення: 4 Квітень 2021
Дата Оновлення: 14 Травень 2024
Anonim
4 УДИВИТЕЛЬНЫХ ЛАЙФХАКА С ВОЗДУШКОЙ - НОВЫЕ ЛАЙФХАКИ С ПНЕВМАТИКОЙ
Відеоролик: 4 УДИВИТЕЛЬНЫХ ЛАЙФХАКА С ВОЗДУШКОЙ - НОВЫЕ ЛАЙФХАКИ С ПНЕВМАТИКОЙ

Зміст

При детальному огляді нижньої частини вашого автомобіля виявиться серія трубок, що проходять від двигуна до задньої частини автомобіля.

Це вихлопна система. Це має вирішальне значення для викиду гарячих відпрацьованих газів із камер згоряння.

Від каталітичного нейтралізатора ви переходите до глушника, а потім до вихлопу. Глушники застосовуються для зменшення шуму, який проходить через вихлоп.

Вони роблять це, дозволяючи газам повільно розширюватися. Температура глушника вихлопної труби зазвичай становить від 300 до 500 градусів, але також відомо, що вони витримують і більш високі температури до 1200 градусів. Екстремальні температури вихлопних газів можуть зруйнувати каталітичний нейтралізатор.

Температура вихлопної системи

Хоча середня температура вихлопу становить від 300 до 500 градусів або від 600 до 930 за Фаренгейтом, ви все одно можете відчувати температури до 1200 градусів або 2200 за Фаренгейтом, коли ви їхали дуже важко.

Ви повинні стежити за вигинами вихлопної труби. Завдяки контакту з іншими більш прохолодними частинами автомобіля, вихлоп отримує можливість охолонути.


Каталізатор часто досягає температури 750 градусів. Однак якщо у вас є більше незгорілих газів, що виходять із камери згоряння або один з балонів не працює, ви відчуєте надзвичайне підвищення температури.

Температура глушника вихлопної труби досягає свого піку, коли машина перебуває в дорозі, а не коли вона не працює. Це пов’язано з високими оборотами; однак температури можуть також підвищуватися через неефективне згоряння газів.

Ви можете використовувати датчик температури вихлопних газів, щоб виміряти, наскільки гарячим є вихлоп. Використовуйте пристрій з кисневим датчиком.

Як працює вихлопна система?

Щоб зрозуміти температуру глушника вихлопної труби, потрібно зрозуміти, як працює вихлопна система. Система складається з випускного колектора, резонатора, каталітичного нейтралізатора, глушника, вихлопної труби та вихлопної труби. Процес видалення вихлопних газів починається з випускного колектора. Тут гази з камери згоряння видаляються з двигуна у вихлопну трубу.


Колектор виготовлений з чавуну, і це дозволяє йому працювати з гарячими газами. Наступним є каталітичний нейтралізатор; його метою є видалення шкідливих викидів з вихлопних газів. Це робиться за допомогою серії металевих каталізаторів, виготовлених з палатини платини та оксиду алюмінію.

Каталізатор реагує з гарячими газами, і це видаляє вуглеводні та чадний газ із відпрацьованих газів. Побічним продуктом є вуглекислий газ та вода, які є менш шкідливими для навколишнього середовища.

Подібним до глушника є резонатор. Його робота полягає у зменшенні шуму вихлопної труби. Резонатор наповнений звукозаглушувальними матеріалами. Серія труб з'єднує різні частини вихлопної системи. Глушник зменшує шум вихлопу через серію перегородок. Тут звукові хвилі відбиваються назад через перегородки, і це призводить до того, що вони втрачають свою потужність та довжину хвилі.

В інших автомобілях може бути глушник зі склопластику або звукозаписних матеріалів. Остання частина вихлопної системи - це хвостова труба. Це та частина, яка виходить за межі автомобіля; він викидає вихлопні гази в навколишнє середовище.


Вихлопна система допомагає контролювати викид шкідливих газів у навколишнє середовище. Деякі з них включають діоксид сірки, вуглеводні, окис вуглецю, свинець, оксид азоту та фосфор.

Технічне обслуговування вихлопної системи

Однією з основних причин несправності вихлопних систем є іржа. Часто вихлоп контактує з водяними елементами і в поєднанні з гарячими газами може призвести до корозії системи. Ця проблема часто виникає у глушнику, де відпрацьовані гази недостатньо гарячі для випаровування водних відкладень. Ця проблема спостерігається більше в районах з високими опадами та снігом.

Якщо ви багато їхали по бездоріжжю або стикаєтесь з вибоїнами, це може спричинити навантаження на вихлопну систему та втрату деталей. Ця втрата деталей додатково напружує глушник, і з часом він може відірватися.

На які ознаки слід звертати увагу у несправній системі вихлопу?

Гучний вихлоп: найперше, що ви помітите, коли у вас несправна вихлопна система, це те, що вона видає нитячий звук. Це стає гірше, коли ви за кермом. Проблема може полягати в тому, що на вашому глушнику з’явилися тріщини. Якщо не піклуватися про них негайно, проблема може поширитися на інші деталі вихлопної системи, такі як каталітичний нейтралізатор, що призводить до подальших проблем з двигуном.

Низька паливна економічність: Щоразу, коли у вас виникають проблеми з вихлопною системою, ви починаєте помічати, що ваша машина споживає більше.

Випари витікають в машину: ефективна вихлопна система буде викидати вихлопні гази через вихлопні труби. Але, коли ви помічаєте, що в машину потрапляють пари, тоді це може текти. Вихлопні гази перевантажені вуглекислим газом, що може спричинити проблеми зі здоров’ям пасажирів автомобіля.

Конденсовані вихлопні труби: коли вихлопні гази залишають каталітичний нейтралізатор, вони перетворюються на вуглекислий газ та воду. Коли вода конденсується в глушнику, ця вода може призвести до її іржі, що призведе до подальших витоків.

Як тільки ви починаєте помічати деякі з цих ознак, доцільно відвезти свою машину до механіка та уникнути подальших збитків. Ваше споживання газу може зрости, а звук вихлопних газів може бути незручним.

Висновок

Вихлопна система відіграє вирішальну роль в усуненні вихлопних газів з двигуна. Повітряно-паливна суміш після згоряння утворює шкідливі побічні продукти, які можуть завдати шкоди навколишньому середовищу. Ось чому вихлопна система постачається з каталітичним нейтралізатором, який уловлює ці гази, залишаючи вуглекислий газ та воду.

Температура глушника вихлопної труби може бути надзвичайно високою - іноді досягає 500 градусів, але вихлопна система добре справляється з температурою до 1200 градусів.

Життєво важливо, щоб випускну систему перевіряли в той момент, коли ви починаєте чути ниючий звук, що супроводжується підвищеним споживанням палива. Глушник може іржавіти внаслідок конденсації води, пізніше з’являються тріщини. Витік вихлопів вуглекислого газу може бути шкідливим для пасажирів автомобіля, і тому вам слід негайно перевірити вихлоп. Розуміння функцій кожної частини вихлопної системи є життєво важливим, коли ви думаєте про внесення змін.